Dnia 2024-01-30 19:45 na stadionie Kenilworth Road miał miejsce mecz Luton - Brighton zakończony wynikiem 4-0

W ostatnim meczu Premier League, drużyna Luton podejmowała ekipę Brighton na swoim stadionie Kenilworth Road. Spotkanie zakończyło się zdecydowaną wygraną gospodarzy, którzy pokonali rywali 4-0. Już w pierwszej połowie Luton zdołało zdobyć trzy bramki, co pozwoliło im kontrolować grę do końcowego gwizdka. Mecz odbył się 30 stycznia o godzinie 19:45, a to sprawozdanie pisane jest 8 lutego 2024 roku o godzinie 07:25.26.619Z.

Mecz piłki nożnej: Luton kontra Brighton

Wczoraj, 30 stycznia 2024 roku, na stadionie Kenilworth Road odbyło się starcie pomiędzy drużynami Luton i Brighton w ramach 22. kolejki Premier League. Gospodarze zdominowali to spotkanie, wygrywając 4-0. Wynik do przerwy wynosił 3-0.

Na początku meczu, już w pierwszej minucie, Emmanuel Adebayo zapisał na swoim koncie bramkę, dając prowadzenie Luton. Kolejne trafienie padło w 3. minucie, kiedy to Chiedozie Ogbene podwyższył wynik po asyście Alberta Sambi Lokongi. Ten sam zawodnik asystował również przy trzecim golu, który padł w 42. minucie, kiedy to ponownie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Adebayo.

Drugą połowę meczu zdominowali gospodarze, a czwartą bramkę zdobył ponownie Emmanuel Adebayo w 56. minucie.

Żółte kartki zostały pokazane zarówno gospodarzom, jak i gościom. Zawodnicy Luton, Albert Sambi Lokonga i Jordan Clark, otrzymali kartki kolejno w 25. i 65. minucie. Natomiast zawodnicy Brighton, Igor Júlio i Carlos Baleba, również musieli uważać, gdyż obejrzeli żółte kartki w 13. i 73. minucie.

Nie zanotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Następne spotkania dla Luton to pojedynki z Sheffield Utd, Manchester United i Liverpool, natomiast Brighton zmierzy się z Tottenhamem, Sheffield Utd i Evertonem.