Na obiekcie Kenilworth Road odbył się mecz Luton - Fulham: 2-4

Ostatnia kolejka Premier League przyniosła emocjonujące starcie pomiędzy Luton a Fulham na Kenilworth Road. W niedzielne popołudnie, 19 maja 2024 roku, kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami prawdziwego festiwalu bramek. Fulham pokonało gospodarzy 4-2, mimo że Luton zdołało na chwilę wyrównać wynik na 1-1. Spotkanie zakończyło się jednak przewagą gości, którzy już na przerwę schodzili z prowadzeniem 2-1.

Relacja z meczu: Luton kontra Fulham

19 maja 2024 roku na stadionie Kenilworth Road odbył się fascynujący pojedynek między drużynami Luton Town i Fulham w ramach 38. kolejki Premier League. Sędzia główny, M. Donohue, miał pełne ręce roboty, zarządzając emocjonującym i pełnym zwrotów akcji spotkaniem.

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się w dynamicznym tempie. Obie drużyny od pierwszego gwizdka postawiły na ofensywę, co zapowiadało pełne emocji widowisko. W 22. minucie Harrison Reed z Fulham otrzymał pierwszą żółtą kartkę, sygnalizując, że sędzia nie będzie tolerował nieczystej gry.

W 34. minucie Albert Sambi Lokonga z Luton został ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg. W 43. minucie Fulham otworzyło wynik meczu. Adama Traoré, po precyzyjnym podaniu Harry'ego Wilsona, celnie strzelił na bramkę gospodarzy, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Ledwie dwie minuty później, w 45. minucie, Raul Jiménez podwyższył prowadzenie Fulham do 2-0 po kolejnej asyście Harry'ego Wilsona. Kibice Luton nie zdążyli jeszcze ochłonąć, kiedy Carlton Morris w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył bramkę kontaktową dla gospodarzy, ustalając wynik do przerwy na 1-2.

Druga połowa rozpoczęła się równie intensywnie. Jordan Clark z Luton został ukarany żółtą kartką zaraz po przerwie, w 48. minucie. Minutę później, w 49. minucie, Raul Jiménez zdobył swoją drugą bramkę, tym razem po podaniu od Harrisona Reeda. Fulham prowadziło 3-1.

Fulham również nie unikało przewinień – w 54. minucie Antonee Robinson otrzymał żółtą kartkę. Chwilę później, w 55. minucie, Alfie Doughty zmniejszył straty na 2-3, co wzbudziło euforię wśród fanów Luton.

Zawodnicy Luton zaczęli grać nerwowo, co przełożyło się na kolejne kartki. W 59. minucie Alfie Doughty został ukarany żółtą kartką, a w 73. minucie Carlton Morris dołączył do listy napomnianych. W tej samej minucie Adama Traoré z Fulham również otrzymał żółty kartonik.

W 69. minucie Harry Wilson po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na boisku, tym razem zdobywając bramkę na 4-2 po asyście Adama Traoré. Mecz nabrał jeszcze większego tempa, ale drużyna Fulham kontrolowała sytuację do końca.

W 75. minucie Joseph Johnson z Luton został ukarany żółtą kartką, a w 88. minucie Tom Cairney z Fulham również otrzymał żółty kartonik za spóźniony faul. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 dla Fulham.

Podsumowując, mecz był niezwykle emocjonujący, pełen bramek i kartek. Fulham zasłużenie wygrało, a Luton mimo porażki pokazało ducha walki. Publiczność zgromadzona na Kenilworth Road na pewno nie mogła narzekać na brak atrakcji.