Spotkanie West Ham - Luton zakończone wynikiem 3-1 dnia 2024-05-11 14:00 na stadionie London Stadium

Odwrócenie losów meczu na London Stadium stało się faktem w emocjonującym starciu 37. kolejki Premier League, gdzie West Ham zmierzył się z Luton. Mimo iż do przerwy to goście prowadzili 1-0, gospodarze wykazali niezwykłą determinację, zdobywając trzy bramki w drugiej połowie i ostatecznie wygrywając 3-1. Spotkanie to odbyło się w sobotnie popołudnie, dostarczając kibicom niezapomnianych wrażeń i ważnych punktów dla West Ham w kluczowym momencie sezonu.

Relacja z meczu piłki nożnej West Ham - Luton

W meczu 37. kolejki Premier League na London Stadium drużyna West Ham podejmowała ekipę Luton. Atmosfera na stadionie była gęsta, kibice obu zespołów dopingowali swoich ulubieńców do walki o kolejne punkty. Sędzią głównym spotkania był Michael Oliver z Anglii.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie dla gości. Już w 6. minucie A. Doughty z Luton wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę A. Sambi Lokongi. Gospodarze starali się odzyskać kontrolę nad meczem, ale do przerwy to goście prowadzili 1-0.

Druga połowa okazała się jednak znacznie bardziej emocjonująca dla fanów West Ham. W 54. minucie J. Ward-Prowse wyrównał stan meczu po precyzyjnym strzale. Gdy wydawało się, że spotkanie może zakończyć się remisem, w 65. minucie T. Souček pokazał klasę i strzałem głową ustawił wynik na 2-1 dla gospodarzy.

Kibice oszaleli z radości, a emocje sięgnęły zenitu w 76. minucie, gdy G. Earthy pewnie wykorzystał podanie M. Kudusa i zapewnił West Hamowi prowadzenie 3-1. Mecz zakończył się tym wynikiem, dając gospodarzom ważne trzy punkty w walce o czołowe pozycje w lidze.

W drugiej połowie zobaczyliśmy także kilka żółtych kartek. Emerson Palmieri został ukarany w 52. minucie, natomiast w ekipie Luton kartoniki obejrzeli Ross Barkley (10'), Reece Burke (79') oraz Carlton Morris (83').

Na szczęście nie zanotowaliśmy żadnych czerwonych kartek, więc obie drużyny zakończyły mecz w komplecie. Następne wyzwania czekają West Ham na starcia z Manchester City i Fulham, natomiast Luton będzie musiał się zmierzyć z kolejnymi rywalami w nadchodzących spotkaniach.